Wskazówki dotyczące czyszczenia stali nierdzewnej

Stal nierdzewna wymaga odpowiedniego czyszczenia. Pielęgnacja stali szlachetnej ma na celu wyeliminowanie najczęściej pojawiających się przy konserwacji problemów, które związane są z zachowaniem estetycznego wyglądu dozowników mydła, dozowników ręczników jednorazowych czy podajników ręczników. Przy czyszczeniu stali warto pamiętać o kilku wskazówkach. 


Czyszczenie sprzętów ze stali szlachetnej powinno odbywać się zgodnie z kierunkiem szczotkowania tak, by nie uszkodzić struktury. 
Jeśli na sprzętach pojawią się osady wapienne i smugi, to po myciu powierzchni należy ją wytrzeć do sucha. 
Po pojawieniu się kurzu i pyłków na sprzętach należy do czyszczenia używać niestrzępiących i niepylących szmatek, które nie będą zostawiały drobin na stalowych powierzchniach. W takich przypadkach dobrze sprawdzają się ścierki z mikrofibry. 


Jeżeli na sprzętach pojawiają się odbarwienia lub rdza, pomimo tego, że są regularnie czyszczone, należy sprawdzić, czy do czyszczenia wykorzystywany jest odpowiedni środek myjący. Jeśli tak, to powinna zostać zwiększona częstotliwość mycia.
By sprzęty ze stali szlachetnej zachowały długo swój wygląd, dobrze jest zaopatrzyć się w preparaty do pielęgnacji stali szlachetnej. Będą one tworzyły warstwę ochronną, która może utrzymać się od kilku dni do kilku tygodni.